Pakeliaukite po unikalų bei magišką, Lietuvos pajūrio ir pamario gamtos pasaulį. Tai kelionė, kurioje žavėsitės unikaliais, tik šiais gamtiniai zonai būdingais gamtos vaizdiniais. Balto smėlio, pusiau laukiniai paplūdimiai, kvapą gniaužiančios kopos Neringoje, bei fenomenali kormoranų kolonija Juodkrantės prieigose, suteiks džiaugsmo ir įkvėpimo gamtos mylėtojams. Kultūros mėgėjai irgi nenuobodžiaus – šio magiško gamtos kampelio gyventojų kasdienybė ir istorija buvo tokia pat unikali kaip ir juos supanti aplinka. Čia jus pažinsite viską nuo kasdienų žvejybos bei laivadirbybos amatų, iki tautodailinkų sukurto mistinio raganų kalno, kupino liaudies pasakų ir pagonybės mistikos.
Parmidžio kopa – pustoma smėlio kopa Nidos pietuose, Kuršių Nerijoje, 52 m virš jūros lygio. Ant kopos viršūnės įrengta apžvalgos aikštelė, 1995 m. pastatytas Saulės laikrodis, nuo kurio aikštelės atsiveria nenusakomo grožio panorama.
Dviračių takas (Nida–Smiltynė). Keliaukime dviračiu per gražiąsias pajūrio apylinkes. Ilgas, bet savo grožiu užburiantis unikalus dviračių takas, pradėję kelionę Nidoje aplankysite įspūdingo grožio Kuršių Nerijos miestelius- Preilą, Pervalką ir Juodkrantę. Neišsigąskite, jei pakeliui jus pasitiks iš miško išėjęs briedis, stirna ar šernų šeimyna.
Tomo Mano memorialinis muziejus – Nobelio premijos laureato ir rašytojo Tomo Mano name įkurtas muziejus. Namas pastatytas 1930 m. 1930–1932 m. Šiame name vyksta vienas žymiausių muzikinių festivalių Lietuvoje "Tomo Mano festivalis".
Netoli Juodkrantės yra didžiausia ir viena seniausių Lietuvoje žinomų pilkųjų garnių ir didžiųjų kormoranų kolonijos. Šią koloniją žmonės stebi net nuo XIX a. Specialiai įrengtoje kormoranų stebėjimo aikštelėje galėsite priartėti prie šių paukščių kasdienybės.
Raganų kalnas arba Raganos kalnas – 42 m aukščio parabolinė kopa Juodkrantėje. Garsi tautodailės skulptūrų parku, kuris įrengtas 1979 m. Nuo seno tai vienas lankomiausių objektų Kuršių Nerijoje, kuriame visos skulptūros yra pasakų ir padavimų tematika, dėl to labai mėgstamas vaikų.
Juodkrantės sengirėje, Dendrologiniame take, įrengta įspūdinga Garsų gaudyklė, primenanti megafoną. Pridėjus ausį prie siaurosios angos ar įžengus į plačiąją reikia tyliai pabūti. Ir ne minutę, penkias, o mažiausiai pusvalandį. Tuomet išgirsti daugybę plika ausimi nepagaunamų miško garsų
Mėlynosios vėliavos paplūdimiai Nidoje ir Juodkrantėje – grožis akims ir sielai. Unikalus paplūdimio smėlis išskiria paplūdimius iš visos Europos paplūdimių.
Mėlynosios vėliavos programa – savanoriška sertifikavimo sistema paplūdimiams ir prieplaukoms. Tai viena iš Aplinkosauginio švietimo fondo programų. Siekdami gauti Mėlynąją vėliavą, savivaldybė ir paplūdimius bei prieplaukas prižiūrinčios institucijos privalo įgyvendinti daugybę reikalavimų aplinkosauginio švietimo ir informavimo, vandens kokybės, aplinkosauginio valdymo, saugumo ir paslaugų kokybės kategorijose.
Jono Gižo etnografinės sodybos lankytojai gali apžiūrėti istorinę ekspoziciją "J.Gižas. Laivadirbio skrynią atvėrus...". Čia galima atrasti informacijos apie Pamario krašto istoriją ir kultūrą, žvejų gyvenimo būdą, darbus bei amatus, J.Gižo asmenybę bei unikalų laivadirbio amatą.
Aukštumalos pažintinis takas driekiasi per didžiulį, net 2500 hektarų, plotą užimanti Aukštumalos pelkė yra unikali savo prigimtimi – tai deltinio tipo atvira aukštapelkė, o vandeniu ji pasipildo ne tik iš kritulių, bet dar ir iš potvynių. Ši ypatinga vieta taip pat laikoma pasaulio pelkėtyros mokslo lopšiu
Ventės ragas – pusiasalis prie Kuršių marių, visai netoli Nemuno upės žiočių, į pietus nuo Ventės gyvenvietės. Labiausiai žinomas dėl jame įkurtos praskrendančių paukščių žiedavimo stoties. Šioje vietoje galima iš arti pajusti paukščių migraciją.