Tai maršrutas po ežerų kraštą. Ši kelionė supažindins jus su net penkiais gražiausiais Lietuvos ežerais. Tuo pačiu, Žvejų muziejuje, giliau susipažinsite su ežerinės žūklės ypatumais bei istorija. Ežerus bei miškus apžvelgti iš aukštai galėsite pakilę į 36 metrų aukščio Mindūnų apžvalgos bokštą, Anykščių lajų takas, leis jums pasivaikščioti tarp medžių viršūnių.
Dubingių piliavietė, vadinama Pilies kalnu. Būtinai užlipkite į Dubingių piliavietę. Eidami pažintiniu taku iš anksčiau buvusios salos, dabar pusiasalio, galėsite grožėtis ilgiausio, vieno giliausių ir didžiausių Lietuvos ežerų panorama.
Asvejos ežeras – ilgiausias Lietuvos ežeras, besidriekiantis net 21,9 kilometro. vasarą stebinantis vandens spalva – ji tarsi elektrinė, lyg žalia.
Juodieji ir Baltieji Lakajai – du ežerai susijungiantys Pertenio sasiauriu. Šie ežerai patenka į Labanoro regioninį parką, kuriame apstu retų gyvūnų ir augalų
Mindūnų apžvalgos bokštas – tai 36 m aukščio metalinė konstrukcija, kuri yra aukščiausia Lietuvoje, su jos viršutinėje dalyje esančia platforma, skirta apžvelgti Labanoro regioninio parko kraštovaizdžio įvairovę, susipažinti su jame esančiais Baltaisiais Lakajais, Juodaisiais Lakajais, Siesarties ežeru su salomis bei garsiąja Labanoro giria.
Ežerų žvejybos muziejuje įkurdinta įvairių gyvūnų iškamšų ir kailių kolekcija – net penkiuose žemynuose medžiojusio Antano Truskausko trofėjų ekspozicija. 120 skirtingų žvėrių ir paukščių iškamšų – tai tik trečdalis privačios kolekcijos, kurią jis padovanojo muziejui. Visus šiuos žvėris ir paukščius lietuvis sumedžiojo pats. Jo turima sumedžiotų žvėrių ir paukščių iškamšų kolekcija yra didžiausia Lietuvoje.
Ežerėvardis Siesartìs siejamas su reikšme „sroventi“, nes į Siesartį susrūva keletas upokšnių Malkėstas, Kirneilė, ir upelis iš Baltųjų Lakajų.
Iš rytų ežerą supa Ruklių ir Ąžuolaušio miškai, kitose pakrantėse plyti pievos ir dirbami laukai. Vandens skaidrumas vasarą siekia 4–6 m. Nors ežeras gilus, tačiau plačiaerdvis, vėjo gerai išmaišomas, ir vandens temperatūra dugne per metus svyruoja nuo 2 iki 8°C.
Anykščių šilelio Medžių lajų takas – tai pirmasis takas Baltijos valstybėse ir visoje Rytų Europoje, kur galima pasivaikščioti medžių lajų lygyje. Tai pirmasis tokios konstrukcijos statinys Lietuvoje ir Baltijos valstybėse bei vienas pirmųjų ir didžiausias tokio tipo statinys visoje Rytų Europoje.