Pamatykite gyvą Lietuvos sostinės – Vilniaus, bei jo apylinkių istoriją. Šiame maršrute, jūs mėgausitės ne tik puikiai išlikusia architektūra – muziejuose sužinosite daugybę įdomių faktų apie senovės lietuvių gyvenimą, o gamtiniuose takuose bei soduose, pažinsite nuostabius kraštovaizdžius, turinčius savintą grožį bei žavėsi bet kuriuo metų laiku. Pradedant vingiuotomis, didžiausio rytų ir vidurio Europos senamiesčio gatvėmis bei bažnyčiomis, apžvelgdami trakų pilis, bei jau tik piliakalnius likusius trakuose, liksite ne tik užburti šio maršruto grožiu, bet ir gyvai pajutę istorijos pulsą.
Vilniaus universiteto botanikos sodas įkurtas 1781 m. Šiuo metu disponuoja dviem žemės plotais (Vingyje ir Kairėnuose). Sodas yra didžiausias Lietuvoje (bendras plotas 199 ha) ir turtingiausias augalų kolekcijomis. Čia auga apie 10 000 pavadinimų augalų (apie 190 šeimos, 886 gentys).
Pačiame Vilniaus centre, tarp Gedimino pilies kalno, Vilnelės ir Bernardinų vienuolyno įsikūręs Bernardinų sodas (anksčiau vadintas Sereikiškių parku). Po ilgiau nei metus trukusios rekonstrukcijos 2013 m. parke atkurta autentiška XIX amžiaus aplinka pagal dailininko Vladislovo Štrauso projektą.
Vilniaus senamiestis – seniausioji Vilniaus miesto dalis, esanti kairiajame Neries krante į pietus nuo Pilies kalno. Urbanistikos paminklas. Vilniaus senamiestis yra didžiausias Rytų ir Vidurio Europoje barokinis senamiestis.
Trakų pusiasalio pilis, dar vadinama Didžiąja pilimi, yra Trakų mieste, 0, 1 km į šiaurę nuo Karaimų gatvės pradžios, Kęstučio gatvės gale, pusiasalyje įsiterpusiame tarp Galvės ir Bernardinų ežerų, Trakų salos ir pusiasalio pilių kultūrinio rezervato teritorijoje.
Trakų krašto tradicinių amatų centras siūlo daugiau nei dešimt skirtingų edukacinių programų, o naudingus įgūdžius padeda lavinti įvairių amatų meistrai. Čia kiekvienas norintis gali išmokti velti vilną, gaminti muilą, austi juostas ar kilimėlius.
Trakų salos pilis – gotikinė pilis Trakų mieste, Galvės ežero Pilies saloje, į kurią nutiestas pėsčiųjų tiltas. Pilis pastatyta kunigaikščių Kęstučio ir Vytauto iniciatyva XIV a.
Dviračių takai Trakuose. Dviračių takai iškloti skaldinėliu, įrengti betoniniai bortai. Saugiu taku smagu važiuoti bei juo pasivaikščioti, nes jis vingiuoja vaizdinga Galvės ežero pakrante.
Trakų ežerai ir paplūdimiai – čia galima pailsėti, pasimaudyti ir atsigaivinti skaidriu ežerų vandeniu. Prie ežerų įrengti puikūs paplūdimiai ir sporto aikštelės.
Užutrakio dvaras ir parkas. Rūmus 1898–1901 m. pastatė Tiškevičiai. Parką puošia skulptūros bei tvenkiniai. Dvaro rūmuose gausiai vyksta kultūrinių renginių. Nuo dvaro krantinės atsiveria romantiškas vaizdas į Trakų pilį.
Aplankę Kernavės archeologinės vietovės muziejaus ekspoziciją susipažinsite su UNESCO Pasaulio paveldo objektu – Kernavės archeologine vietove, archeologų darbu ir nuo 1979 metų vykdomų kasmetinių archeologinių tyrimų medžiaga. Kernavė, kaip knyga, kurioje neišplėštas nei vienas puslapis. Ekspozicijos tikslas – sudominti lankytoją perskaityti šią knygą nuo pradžios iki pabaigos.